Motorola Signature 5G Dual Sim 16GB / 512GB XT2603-2 - Black - EU Version
The Motorola Signature XT2603-2 is a practical and reliable smartphone, ideal for everyday use. It offers a smooth user experience, solid battery life, and all the essential features needed to communicate, browse, and manage daily tasks quickly and easily.
N.B. The graphic representation of the products (images, technical data and descriptions) is made for the sole purpose of illustrating the product and is purely indicative
The Motorola Signature XT2603-2 is a practical and reliable smartphone designed for smooth everyday use. With a bright display, responsive Android experience, easy-to-use camera, long-lasting battery, and essential connectivity, it is an ideal choice for users seeking an affordable, efficient, and user-friendly device.
| PRODUCT NAME | Motorola Signature 5G Dual Sim 16GB / 512GB XT2603-2 - Black - EU Version |
|---|---|
| SKU | MOTOSIGN512-BK@EU |
| PRICE | €785.00 |
| BRAND | MOTOROLA |
| MODEL | MOTOROLA SIGNATURE |
| Condition | New |
| Year of release | 2026 |
| Color | BLACK |
| Rom | 512 GB |
| Ram | 16 GB |
| DIMENSIONI (H× W× d) (mm) |
|
| WEIGHT | 186 g |
| SIM Card | NANO SIM + e-SIM |
| DUAL SIM | YES (NANO SIM + ESIM) |
| DISPLAY | 6.6 " |
| DISPLAY RESOLUTION |
|
| CAMERA (Primary) |
|
| CAMERA (Secondary) | 50 Mp F 2 |
| OS | Android 16 Hello UX |
| NETWORK | 5G |
| BATTERY |
|
| CPU |
|
| Light sensor | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Compass | Yes |
| Noise reduction microphone | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SOLD BY | Datatronic Srl |
| ITEM SOLD BY | Seller |