Samsung Galaxy S26 S942 5G Dual Sim 12GB / 256GB - Sky Blue - EU Version
Samsung Galaxy S26 is the ideal compact flagship for users who want premium Samsung performance in a smaller design. With a 6.3-inch Dynamic AMOLED 2X display, next-generation processor, AI-enhanced 50MP camera, and 4,300 mAh battery, it delivers speed, power, and advanced technology in a sleek, compact smartphone.
N.B. The graphic representation of the products (images, technical data and descriptions) is made for the sole purpose of illustrating the product and is purely indicative
Want to know if and when it will be back in stock? Register HERE, return to the product and click on 'Notify me'.
| PRODUCT NAME | Samsung Galaxy S26 S942 5G Dual Sim 12GB / 256GB - Sky Blue - EU Version |
|---|---|
| SKU | SAS26256-BL@EU |
| PRICE | €695.00 |
| BRAND | SAMSUNG |
| MODEL | S26 SM- S942 |
| Condition | New |
| Color | BLUE |
| Rom | 256 GB |
| Ram | 12 GB |
| DIMENSIONI (H× W× d) (mm) | 149.6 x 71.7 x 7.2 |
| WEIGHT | 167 g |
| SIM Card | NANO SIM + e-SIM |
| DUAL SIM | YES (NANO SIM + ESIM) |
| DISPLAY | 6.3" |
| DISPLAY RESOLUTION | 1080 x 2340 pixel |
| CAMERA (Primary) | 50 Mp + 12 Mp + 10 Mp |
| CAMERA (Secondary) | 12 Mp |
| OS | Android 16 Samsung One UI 8.5 |
| NETWORK | 5G |
| BATTERY | 4300 mAh |
| CPU | SAMSUNG Exynos 2600 / 1x 3.8 GHz C1-Ultra + 3x 3.25 GHz C1-Pro + 6x 2.75 GHz C1-Pro |
| Light sensor | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Compass | Yes |
| Noise reduction microphone | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SOLD BY | Infocalc Srl |
| ITEM SOLD BY | Seller |